19.8 C
неделя, април 28, 2024
НачалоБългарияAкадемик опази крепостта си от шампиона Балкан със силен финален щурм (видео)

Aкадемик опази крепостта си от шампиона Балкан със силен финален щурм (видео)

Пловдивчани прекратиха серия от три поредни загуби

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Драма беляза още един мач в НБЛ. Пред своята публика в зала „Сила“ Академик обърна Балкан след 75:73 в среща от 11 кръг и стопира серията си от три поредни загуби в шампионата при мъжете.

И ОЩЕ: Пловдивчани са с баланс от 3-8 и са осми в класирането на родния елит. Шампионите имат в актива си и 6 успеха и 5 поражения, като допуснаха трета грешна стъпка в последните си три двубоя и се намират на пета позиция.

НАЙ-ДОБРИ: Ренел Къмингс и Джъстин Маккол отбелязаха по 14 точки за Академик, като вторият грабна и 11 борби за дабъл-дабъл. Николай Маринов добави 12. Томислав Минков се включи от пейката с 11 точки. Джералд Лидел и Мартин Маринов допринесоха с по 9 точки, като първият овладя и 8 борби.

Дебют с екипа на Балкан направиха Йордан Минчев и Йонас Зохоре, като първият се разписа с 10 точки и 9 борби. Националът на Дания също бе близо до дабъл-дабъл – 8 и 7 борби. Най-резултатен бе Димитър Димитров с 20 точки и 9 борби.

РАЗВИТИЕТО: През първото полувреме двата тима си размениха по една част, като на голямата почивка Балкан все пак бе напред с 45:37. След паузата преднината на гостите стигна 18 точки след успешни акции на Йонас Зохоре, Йордан Минчев, Димитър Димитров и Илиян Пищиков. Академик отвърна чрез Ренел Къмингс и Джералд Лидел, за да сведе изоставането си до 12 точки. В последните 10 минути домакините лимитираха съперника до 8 точки, отговаряйки с 22 точки, и водени от Кръстомир Михов, Николай Маринов, Мартин Маринов и Джералд Лидел достигнаха до успеха, оформяйки крайното 75:73 в своя полза.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 18 декември Академик ще бъде домакин на Спартак Плевен, докато ден по-рано Балкан ще бъде гост на Шумен.