петък, април 26, 2024
НачалоНБАКайри Ървинг даде тон на Далас срещу Клипърс (видео)

Кайри Ървинг даде тон на Далас срещу Клипърс (видео)

24 точки за гарда в първата му поява в НБА с екипа на Маверикс

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Кайри Ървинг дебютира официално за Далас в НБА. Гардът помогна на Маверикс да се справят с Клипърс със 110:104 като гости, с което записаха втора поредна и общо 30-та победа в лигата през 2022/2023.

НАЙ-ДОБРИ: 30-годишният Кайри Ървинг, който преди няколко дни бе трейднат в Далас от Бруклин, се превърна в реализатор №1 за новия си тим в срещата. Шампионът в НБА с Кливланд от 2016 г. се отчете с 24 точки плюс 4 борби и 5 асистенции за 37 минути на паркета като титуляр.

От неговите колеги Тим Хардуей Джуниър финишира с 19, 5 борби и 6 асистенции. Реджи Бълок добави 18, 5 борби и 6 асистенции.

Норман Пауъл бе най-добър за Клипърс с 24 точки и 7 борби. Терънс Ман вкара 21. Пол Джордж и Кауай Ленърд останаха съответно с по 20 и 18 точки.

КЛЮЧЪТ: Домакините излязоха напред в третата част след серия от 20-10, включваща 11 поредни точки на Кауай Ленърд, за 79:78. Маверикс обаче не се забавиха и отново си върнаха водачеството, водени от Кайри Ървинг, като в последната четвърт имаха аванс от 10 точки. Клипърс се доближиха на 5 точки на няколко пъти, но гостите издържаха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 11 февруари Далас ще излезе срещу Сакраменто, докато Клипърс ще бъдат домакини на Милуоки.