17.9 C
НачалоБългария15 тройки стигнаха на Рилски спортист в Бургас (видео)

15 тройки стигнаха на Рилски спортист в Бургас (видео)

Три поред за самоковци в НБЛ

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист продължава непобеден в НБЛ. Момчетата на Людмил Хаджисотиров се справиха със съпротивата на Черноморец с 98:91 като гости в мач от 3 кръг в родния елит. Самоковци са с баланс от 3-0, докато бургазлии са с 2 успеха и 1 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Брандън Рандолф се отчете с 25 точки за Рилски спортист. Димаджио Уигинс добави 20. Крис Минков вкара 16 точки. Чавдар Костов завърши с 13 и 6 борби. Деян Карамфилов направи 14 асистенции плюс 8 точки и 5 борби.

Георги Боянов бе най-добър за Черноморец с 22 точки и 6 борби. Мунис Туту остави срещу името си 15, 5 борби и 12 асистенции. Джъстин Уотс и Макол Моайен реализираха по 13 точки. Симеон Лепичев регистрира 12 и грабна 5 борби. Николай Титков се включи от пейката с 10 точки.

КЛЮЧЪТ: След като завършиха първото полувреме с аванс от 6 точки, самоковци изнесоха силна трета четвърт, в която лимитираха съперника до 14 точки и водени от Чавдар Костов, Димаджио Уигинс, Брандън Рандолф и Крис Минков, фиксираха 81:66 в своя полза след 30 минути. През последната част домакините не се отказаха и сведоха пасива си до 6 точки след успешни акции на Симеон Лепичев, Георги Боянов, Макол Моайен и Николай Титков, но за повече нямаха сили.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 октомври Рилски спортист ще приеме ЦСКА, докато два дни по-късно Черноморец ще гостува в Плевен на Спартак.