6.8 C
НачалоЕвропаЯнис в Топ 10 на стортистите на Балканите за 2021 г.

Янис в Топ 10 на стортистите на Балканите за 2021 г.

Лидерът на Милуоки изпраща страхотна година, в която стана шампион в НБА

Баскетболистът на Милуоки в НБА Янис Адетокунбо получи още едно признание за силната година, която изпраща. Звездата на гръцкия баскетбол намери място сред 10-те най-добри спортисти на Балканите за 2021 г.

27-годишният играч на Бъкс се нарежда на второ място в анкетата на БТА, след като събра общо 56 точки. Преди него е само сръбският тенисист Новак Джокович, който спечели приза за рекорден седми път.

През тази година Янис Адетокунбо стана шампион в НБА за първи път в кариерата си. Във финала в най-силното първенство в света неговият Милуоки спечели с 4-2 победи срещу Финикс, a крилото стана MVP на последната решаваща серия в лигата през миналия сезон.