5.3 C
събота, април 27, 2024
НачалоБългари в чужбинаЯнев и Бърно с победен старт на втория етап на шампионата в...

Янев и Бърно с победен старт на втория етап на шампионата в Чехия

Българинът се отчете със 7 точки срещу Опава

Александър Янев и Бърно започнаха втория етап в чешкото първенство с драматична победа. Българинът и колегите му се справиха с Опава със 101:99 след продължение като гости в мач от 1 кръг в тази фаза на шампионата.

203-сантиметровото крило започна сред титулярите на Бърно, получавайки 17 минути в игра. Варненецът завърши със 7 точки, 2 борби и 1 асистенция, като бе 1/1 при стрелбата си от средно разстояние, 1/2 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Симон Пършъл бе над всички с 30 точки и 20 борби.

Якуб Ширина бе най-добър за Опава с 26 точки, 7 борби и 11 асистенции.

Бърно има в актива си 14 успеха и 9 поражения през този сезон, което му отрежда четвърто място в класирането. На 3 март Александър Янев и тимът му ще спорят с Пардубице.