5.2 C
НачалоНБАЮта нанесе още един удар на Вашингтон (видео)

Юта нанесе още един удар на Вашингтон (видео)

2 поред за "джазмените" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Юта достигна до втора поредна и общо 19-та победа в НБА през този сезон. „Джазмените“ се справиха с Вашингтон със 120:112 у дома. Това бе 14-то поражение в последните 16 мача на Уизърдс в най-силното първенство в света.

НАЙ-ДОБРИ: Малик Бийзли завърши с 25 точки за Юта. Джордан Кларксън добави 23 и 7 борби. Лаури Марканен се отчете с 21 точки и 5 борби.

Брадли Бийл бе най-добър за Вашингтон с 30 точки, 5 борби и 5 асистенции. Кайл Кузма добави 21 и 5 борби. Даниел Гафорд остана с 13 точки.

КЛЮЧЪТ: Джаз нанизаха 13 последователни точки в края на третия и в началото на четвъртия период, като в тази серия дейно участие имаха Колин Секстън и Никел Александър-Уокър. Юта не спря дотук и направи аванса си двуцифрен след 23 смени на водачеството и 11 равенства, като той дойде след силна игра в защита в последната четвърт.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 27 декември Юта ще гостува на Сан Антонио, докато утре сутрин Вашингтон ще спори със Сакраменто.