11.2 C
НачалоБългарияЧерноморец мина кота 100 в контрола

Черноморец мина кота 100 в контрола

Бургазлии надиграха Ямбол у дома

Черноморец спечели за втори пореден път в контролите от предсезонната си подготовка. Вицешампионите надиграха Ямбол с категоричното 107:63 в мач, който се проведе в зала „Бойчо Брънзов“.

За победителите Евгени Хаджирусев реализира 19 точки плюс 7 асистенции. Травис МакКонико добави 17 и 7 борби. Шон Смит се отчете с 13 точки и 6 борби.

Центърът Тейлър Къри бе много полезен за Ямбол и оформи дабъл-дабъл – 22 точки и 11 борби. Иван Лилов завърши с 13. Aлександър Матушев се разписа с 11.

Бургазлии си гарантираха двуцифрен аванс още в края на първата част, която спечелиха с 27:16. До почивката домакините увеличиха аванса си до 21 точки и до края не изпуснаха контрола над двубоя.

На 25 септември (понеделник) от 17.30 ч. Черноморец ще гостува в столичната зала „Триадица“ за двубой срещу Левски.

През следващата седмица (б.а. – от 26 до 28 септември) Ямбол ще участва на турнир във Варна, заедно с домакините от Черно море Тича, Шумен и Академик Пловдив.