петък, април 26, 2024
НачалоБългарияЧерноморец без грешка срещу Черно море Тича през сезона в НБЛ

Черноморец без грешка срещу Черно море Тича през сезона в НБЛ

Бургазлии постигнаха втори пореден успех над този съперник през 2021/2022

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черноморец постигна втора поредна победа в НБЛ през тази седмица. Отборът на Васил Евтимов надигра Черно море Тича със 108:83 като гост в мач от 17 кръг в родния елит. Бургазлии имат в актива си 11 успеха и 2 поражения, като заемат второ място в класирането, докато варненци са последни с баланс от 1-13.

НАЙ-ДОБРИ: Всички титуляри на Черноморец преминаха границата от 10 точки. Уендъл Люис даде тон с 21 точки и 6 борби. С по 15 завършиха Евгени Хаджирусев, Тихомир Желев, Влатко Гранич и Георги Боянов, като последните двама овладяха съответно по 11 и 10 борби. Отас Иекекполор се включи от пейката с 11 точки и 10 борби.

Мартин Коцев бе най-добър за Черно море Тича със 17 точки. По 13 добавиха Веселин Георгиев и Мартин Йорданов, като вторият грабна и 5 борби. Михаил Молдов остана с 10 точки.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Гостите си осигуриха двуцифрен аванс още в първите 10 минути за 27:15, водени от Уендъл Люис и Влатко Гранич. През втория период Черно море Тича намали пасива си до 8 точки след успешни акции на Мартин Йорданов, Веселин Георгиев и Михаил Молдов. До почивката обаче Черноморец се изстреля напред с 18 точки чрез Тихомир Желев, Евгени Хаджирусев и Уендъл Люис, поставили на таблото 52:34.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: След паузата Веселин Георгиев и Михаил Молдов на два пъти свалиха изоставането на отбора си до 14 точки, но „акулите“ отговориха чрез Евгени Хаджирусев, Томас Читадзе и Ивайло Тонев за 79:56. През последната част Черноморец не изпусна контрола и стигна до успеха, фиксирайки крайното 108:83.

И ОЩЕ: Това бе втори успех за бургазлии над същия съперник в лигата през сезона. В предишния двубой между двата състава Черноморец спечели с 91:70 у дома.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 7 февруари Черноморец ще приеме Спартак Плевен, а Черно море Тича ще гостува на Рилски спортист.