петък, май 3, 2024
НачалоБългарияЧардафон и Дунав сразиха лидерите в регион Център на ББЛ А група

Чардафон и Дунав сразиха лидерите в регион Център на ББЛ А група

Победа за Шоутайм на Изток

Чардафон, Дунав Русе и Шоутайм спечелиха мачовете от ББЛ А група през миналия уикенд.

Чардафон нанесе едва втора загуба за сезона на миналогодишния шампион в регион Център Бавни и яростни, побеждавайки го с 87:70 в зала „Дунав“ в Русе. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката баскетболистите на Антонио Станков водеха с 39:36. Играта продължи кош за кош след паузата, а преди решителните 10 минути разликата от 3 точки в полза на Чардафон се запази – 60:57. В оставащото време обаче отборът от Габрово взе инициативата и започна да трупа преднина, като спечели убедително.

По 15 точки за победителите вкараха Димитър Радев и играещият треньор Антонио Станков (7 борби). С по 13 се отчетоха Мартин Миланов (11 борби) и Цветомир Минев. Андреан Деков добави 10 точки. За състава от Плевен Христо Ангелов реализира 20 точки. Даниел Димитров бе близо до дабъл-дабъл – 15 и 9 борби. Константин Търновски вкара 13 точки, а 10 точки и 15 борби записа Георги Кръстев.

Другият мач от регион Център бе още по-оспорван, като в него съставеният от юноши тим на Дунав Русе поднесе още една изненада, спечелвайки срещу другия лидер този сезон Чавдар Троян с 68:66. Първото полувреме премина през серия от обрати, като на почивката домакините водеха с 34:32. Русенци дръпнаха с 9 точки след паузата, но преди последната част от преднината им бе едва 1 точка – 49:48. Драмата продължи до заключителните секунди, а след нови смени на водачеството, Дунав измъкна успеха за втората си победа през сезона. Подобно на Бавни и яростни, преди този мач съставът на Лъчезар Диков също имаше само едно поражение.

Стоян Ганев бе най-резултатен за победителите с 25 точки, като овладя и 9 борби. Асен Нейков се отчете с 19 и 8 борби, а Теодор Трифонов бе много близо до трипъл-дабъл с 11 точки, 11 борби и 9 асистенции. За съперника, който не бе в пълния си състав, над всички бе Мирослав Славков с 16 точки и 14 борби, Славян Лишев записа 12 точки, а силно се включи и Тервел Бажанов с 8 точки и 11 борби.

Единственият двубой от регион Изток, който се изигра в неделния ден в залата на Икономическия университет във Варна, също предложи много интрига, като в него Шоутайм се наложи над Ънстопабъл с 91:87. Първото полувреме бе белязано с много висока резултатност. Тимът от Добрич имаше предимство от няколко точки през повечето време, но на почивката съперникът водеше с 52:49. След паузата имаше редица обрати, а последната част започна при минимален аванс за Ънстопабъл – 70:69. По-малко от три минути преди края се стигна до ново равенство – 84:84, след което обаче Шоутайм отново излезе напред и удържа преднината си до последно.

Юношата Берк Мехмед бе най-резултатен за победителите с 27 точки (5 тройки). Красимир Димитров се отчете с 15 точки и 9 борби, Александър Иванов реализира 13 точки, с 12 и 10 борби е Милен Чолаков. За Ънстопабъл Петър Демирев вкара 20 точки. Дондре Роудън записа 18 и 8 борби, Джавонте Елис е с 16 и 11 борби, а Кирил Кънев завърши с 15 точки и 7 борби.