неделя, април 28, 2024
НачалоБългарияФинал за Миньор 2015 на Запад в ББЛ А група

Финал за Миньор 2015 на Запад в ББЛ А група

Победи за Спортист Своге и Пловдив Мамбас

Миньор 2015 се класира за финала в регион Запад на ББЛ А група след успех и във втория мач срещу ЦСКА -2 с 87:80 в столичната зала „Триадица“.

Отборът от Перник имаше предимство почти през цялата първа част, след която поведе с 24:20. „Армейците“ за кратко стигнаха до обрат в началото на втория период, но на почивката авансът отново бе за съперника – 51:42. Миньор 2015 на няколко пъти дръпваше с двуцифрена преднина след паузата, но „червените“ бързо намаляваха и преди решителната четвърт изоставаха с 65:71. До края баскетболистите на Георги Младенов поддържаха преднината си и спечелиха.

Над всички за Миньор 2015 бе Константин Паисиев с 25 точки и 11 борби. Георги Бързаков се отчете с 15 и 9 борби, а Милен Дудев регистрира 14 точки и 8 асистенции. За столичния тим по 15 точки вкараха Мартин Русев и Калоян Колев, като двамата овладяха по 9 борби. С 11 остана Георги Цеков.

На финала Миньор 2015 ще срещне победителя от полуфинала Фаб Файв – Спортист. Той ще бъде определен след трети мач, след като съставът от Своге изравни серията след успех във втория двубой с 81:75.

Фаб Файв имаше крехък аванс почти през цялата първа част, но в края й резултатът отново бе равен – 20:20. Баскетболистите на Емил Горанов обаче взеха леко предимство през втория период, главно заради по-добрия си мерник от тройката, и на почивката поведоха с 43:36. Столичният тим стигна до пълен обрат след подновяването на играта, но Спортист бързо си върна водачеството и преди решителната четвърт се оттегли при 61:56. По-малко от 7 минути преди края Фаб Файв изравни, но до нова смяна на водачеството така и не се стигна, а победата отиде за гостите.

Борис Матраков завърши с 27 точки за победителите. Иван Ценов записа 15 точки и 8 борби, а Джими Хънт – 14 точки и 10 асистенции. 12 точки вкара Симеон Ценов с 8 борби. За съперника Камен Атанасов се отчете с 24 точки и 7 борби. По 12 точки добавиха Георги Митровски (11 борби) и Красимир Кръстев.

Пловдив Мамбас стана последният полуфиналист в регион Юг. Тимът си гарантира мястото в Топ 4 след успех в решителния трети мач с Академик Пловдив -2 с 89:65 в зала „Сила“. В спор за място на финала победителите ще се изправят срещу лидера в редовния сезон Хасково.

След размяна на кошове на старта, Пловдив Мамбас се възползва от все по-честите пропуски на състава на Йордан Иванов и след 10 минути игра поведе с 18:6. Разликата скочи до 19 точки през втория период, но преди почивката символичните домакини намалиха до 34:44. Съперникът им обаче отново започна да увеличава преднината си след паузата и преди решителната четвърт бе напред с 67:47. До края Пловдив Мамбас поддържаше аванс от около 20 точки и спечели.

Илиян Ставрев завърши с 26 точки и 11 борби за Пловдив Мамбас. Дилян Барбов се отчете с 20 и 7 борби. Хайдар Баракат финишира с 14 точки и 14 борби. За Академик -2 Кръстомир Михов записа 14 точки и 11 борби. По 12 точки вкараха Александър Язаджиев (7 борби) и Йоанис Кикрилис.