5.2 C
НачалоНБАТрипъл-дабъл за Янис, Милуоки би Вашингтон (видео)

Трипъл-дабъл за Янис, Милуоки би Вашингтон (видео)

Силен финален щурм донесе успех №32 за Бъкс в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки се върна към победите в НБА. Шампионите биха Вашингтон със 112:98 у дома, което им донесе 32-ри триумф в лигата през 2021/2022. За Уизърдс това бе шеста поредна загуба в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Янис Адетокунбо достигна до четвъртия си трипъл-дабъл в НБА през този сезон, като остави на сметката на Милуоки 33 точки, 15 борби и 11 асистенции. Жрю Холидей добави 22 и 5 борби. Боби Портис се отчете със 17 точки и 7 борби.

Кайл Кузма бе най-резултатен за Вашингтон с 25 точки и 11 борби. Монтрезъл Херъл финишира с 20 и 5 борби. Кентавиъс Колдуел-Поуп остана с 12 точки.

КЛЮЧЪТ: В средата на последната четвърт гостите намалиха до 94:95 след тройка на Кентавиъс Колдуел-Поуп. Бъкс реагираха със серия от 17-4, дело на Жрю Холидей, Боби Портис, Крис Мидълтън и Янис Адетокунбо, за да стигнат до победата с крайното 112:98.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре сутрин Вашингтон ще излезе срещу Филаделфия, а в събота Милуоки ще играе срещу Портланд.