13.5 C
НачалоББЛСпортист 1959 спечели дербито с Фаб Файв

Спортист 1959 спечели дербито с Фаб Файв

Спортист 1959 спечели дербито с Фаб Файв.

Спортист 1959 записа важна победа в А група на Запад, като се наложи над Фаб Файв с 90-85.

Срещата премина през няколко смени на водачеството, а последната четвърт започна при равен резултат 70-70, но момчетата на Емил Горанов показаха повече борбеност в заключителните минути и заслужено се поздравиха с победата.

Над всички за успеха бе Данаил Христов с дабъл-дабъл от 25 точки и 16 борби, следван от Павел Теофилов, който записа 20 точки, 6 борби и 6 асистенции.

От другата страна Камен Атанасов направи добро представяне за Фаб Файв и завърши с 24 точки, 9 борби и 3 асистенции, а с дабъл-дабъл от 16 точки и 13 борби се отчете Георги Кръстев.

След тази среща двата отбора продължават с равен баланс от 15 победи и 5 загуби.