16.8 C
НачалоЕвропаСпартак стартира със загуба дебютното си участие в Европейската северна лига (видео)

Плевенчани допуснаха поражение от Бристол Флайърс

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Спартак Плевен започна със загуба дебютното си участие в Европейската северна лига. На свой терен селекцията на Любо Минчев претърпя поражение от Бристол Флайърс със 73:90 в мач от група А на турнира.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от ENBL (@enbleague)

НАЙ-ДОБРИ: Николай Стоянов бе най-добър за Спартак с 18 точки. Станимир Маринов остана с 15.

Брад Грийн бе над всички за Бристол с 26 точки и 7 борби. Тейвиън Олисън вкара 17 плюс 5 борби. Кейдриън Джонсън финишира с 14 точки и 5 борби.

РАЗВИТИЕТО: Спартак започна вихрено и чрез Станимир Маринов и Родни Първис дръпна с 15:4. Гостите направиха серия от 15-3, дело на Ройъл Греъм Бел, Тейвиън Олисън и Кейдриън Джонсън, за да обърнат до 21:18 в своя полза. Ивко Ивков в края на първата част с кош фиксира 20:21. През втория период Николай Стоянов, Константин Тошков и Ивко Ивков върнаха лидерството на домакините за 27:24. Британците отвърнаха с 13 безответни точки, за да излязат отново напред с 45:35. Тройка на Андрю Гордън сложи на таблото 38:45 на голямата почивка.

Публикация, споделена от Bristol Flyers (@bristolflyers)

След паузата преднината на Бристол Флайърс стигна до 14 точки, но успешни акции на Ивко Ивков и Николай Стоянов доближиха Спартак за 55:66. През последните 10 минути отборът на Андреас Капулас не изпусна инициативата и стигна до успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 7 ноември Спартак ще играе срещу Тарту Рок.