събота, май 11, 2024
НачалоБългари в чужбинаСилен Павлин Иванов не стигна на Сибиу в Румъния

Силен Павлин Иванов не стигна на Сибиу в Румъния

Гардът приключи с 16 точки при поражението от Плоещ

Сибиу на Павлин Иванов и Йордан Минчев загуби за втори пореден път в Румъния. Тимът на двамата българи преклони глава пред Плоещ след 72:80 у дома в мач от 8 кръг в шампионата на северната ни съседка.

Павлин Иванов изнесе още един силен двубой за Сибиу, като се отчете с 16 точки, 1 борба и 4 асистенции за 32 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си гардът бе 1/2 от средно разстояние, 4/8 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Йордан Минчев също бе в стартовите пет на домакините, като се задържа на терена 17 минути. Крилото завърши с 3 точки, 2 борби и 1 открадната топка, като бе 3/4 при стрелбата си фаул линията.

Кенет Дермънт Фундербърк бе най-резултатен за Плоещ с 26 точки.

Сибиу има в актива си 4 успеха и 3 поражения, с което заема четвърта позиция в група Б на румънския елит. На 19 ноември отборът на Павлин Иванов и Йордан Минчев ще играе срещу Фокшани.