неделя, април 28, 2024
НачалоБългари в чужбинаЕмил Стоилов и Естудиaнтес с две поред в Испания

Емил Стоилов и Естудиaнтес с две поред в Испания

Центърът с 1 борба срещу Лейма Коруня

Емил Стоилов и Естудиaнтес спечелиха за втори пореден път в Испания през 2022/2023. Центърът и колегите му се справиха с Лейма Коруня с 81:73 у дома в мач от 3 кръг в лига LEB Oro.

Националът се задържа в игра 10 минути за победителите, овладявайки 1 борба, но не успя да се разпише.

От неговите съотборници Томс Лейманис отбеляза 18 точки.

Карл Лунквист и Юнио Барута бяха най-добри за Лейма Коруня с по 15 точки, като последният овладя и 6 борби.

Двата състава стояха равностойно на паркета през по-голямата част от срещата. Естудиантес все пак изигра силна последна четвърт, която взе с 22:14, за да си гарантира успеха с крайното 81:73.

Отборът на Емил Стоилов има в актива си и 1 поражение, което го поставя на шеста позиция в подреждането. На 23 октомври Естудиантес ще има за съперник Мелила.