събота, април 27, 2024
НачалоББЛРаковски с драматична победа над Мадгрийкс в зала "Иван Симеонов"

Раковски с драматична победа над Мадгрийкс в зала „Иван Симеонов“

Раковски с драматична победа над Мадгрийкс в зала „Иван Симеонов“.

Раковски се наложи над Мадгрийкс със 77-76 в драматична среща от редовния сезон на ББЛ Юг Б.

Последната четвърт започна с двуцифрена преднина за Раковски, но отбора на Мадгрийкс не се предаде и успя да поведе в резултата малко преди края на срещата.

Минута преди края обаче Георги Инджов изравни резултата с труден кош през защитата на Мадгрийкс, след което при 2 секунди оставащо време на часовника Инджов бе изпратен на наказателната линия, където отбеляза един от двата си опита и донесе победата на своя тим.

Петър Изевков се отличи за Раковски с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 асистенции, както и 3 борби и 3 откраднати топки,а капитана на отбора Милен Иванчев добави 10 точки, 9 борби, 4 откраднати топки и 2 асистенции.

За отбора на Мадгрийкс над всички бе Атанас Саръстов с 30 точки и 7 борби, следван от Стоян Велков, който записа дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби.