НачалоБългарияПобеди за ИУ, Чавдар Троян, Миньор 2015 и Хебър в ББЛ А...

Победи за ИУ, Чавдар Троян, Миньор 2015 и Хебър в ББЛ А група

Много срещи във втория ешелон при мъжете през миналия уикенд

Двуцифрени разлики се получиха в по-голямата част от неделните двубои, които се изиграха в четирите региона на ББЛ А група.

В най-интересния мач на Изток ИУ надви Шумен-2 със 75:70 на свой терен за втората си поредна победа. Срещата започна много равностойно, като след 10 минути домакините имаха минимален аванс за 21:20. Смените на водачеството продължиха и през втория период, а на почивката ИУ водеше с 37:34. Поредицата от обрати беляза и началото на последната част, след което варненският тим направи силна серия и три минути преди края дръпна със 73:63. Това се оказа и преломният момент, тъй като до края съперникът така и не успя да заличи пасива си.

Емил Михалев завърши с 18 точки и 7 борби за победителите. Александър Подскочиев добави 14 точки и 7 борби, Димитър Илиев отбеляза 13 точки. За Шумен-2 най-резултатен със 17 точки е Никола Любенов, а с по 15 финишираха Константин Паисиев (20 борби) и Баръш Мустафа.

В регион Център Чавдар Троян записа първа победа, след като се наложи над Локомотив Горна Оряховица със 76:63 у дома. И двата тима изпитаха трудности в нападение през първата част, която завърши при 13:7 в полза на гостите. Близо 6 минути след началото на втория период обаче те така и не успяваха да се разпишат, Чавдар вкара 23 безответни точки и на почивката дръпна с 37:23. Локомотив не се отказа и намали до 3 след паузата, като преди последната четвърт изоставаше с 45:51. Авансът на домакините отново стана двуцифрен в оставащото време и въпреки натиска на съперника, те не изпуснаха контрола на мача.

Камен Пенчев вкара 23 точки за успеха. Даниел Пенков се отчете с 15, с 11 точки и 7 борби е Габриел Йонков, а 7 точки и 12 борби регистрира Радослав Кочев. За отбора от Горна Оряховица Данаил Киров записа 26 точки, Фурууа Брендакс приключи с 14 точки и 15 борби, Христо Саркизов наниза 10 точки.

Миньор 2015 продължава без загуба в регион Запад на ББЛ А група. В последен мач от втория кръг на шампионата тимът надви Правец с 89:74 в столичната зала „Свети Георги“, нанасяйки му и първо поражение за сезона. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Иван Коцев поведоха с 21:16 в края на първата част, но на почивката съперникът им обърна за 46:40. Още в началото на второто полувреме преднината на Миньор 2015 стана двуцифрена и преди последната част той водеше с 66:55. Правец не се отказа и в опитите си да обърне развоя, но не успя да се доближи на по-малко от 8 точки и загуби.

Георги Бързаков бе в основата на успеха за отбора от Перник, като отбеляза 24 точки. Георги Дамянов има 21, с 15 е Кристиян Ставрев, а Боян Тенев добави 13. За съперника Николай Иванов реализира 21 точки, с 15 и 11 борби е Данаил Христов, Здравко Христов реализира 14 точки, а с 8 и 10 борби се отчете Павлин Ганчев.

В среща от регион Юг Хебър победи Хасково със 106:88 в зала „Сила“ в Пловдив, след като водеше почти през цялото време. Тимът от Пазарджик дръпна с 36:26 и въпреки че през втория период на няколко пъти съперникът му се доближаваше само на 5, на почивката преднината му отново бе комфортна – 61:48. Хебър поддържаше двуцифрена разлика и след паузата, като преди последната част тя бе най-голямата в мача – 87:68. До края Хасково така и не успя да застраши сериозно аванса на опонента си и загуби.

Христо Бъчков бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Николай Нинов достигна до дабъл-дабъл – 21 и 11 борби, Станислав Ваклинов вкара 19 точки, а със 17 и 11 борби приключи Юлий Арабаджийски. За Хасково до двойните показатели стигнаха Ивайло Тонев (31 точки и 10 борби) и Тихомир Желев (26 точки и 10 борби). Динко Христов добави 22 точки.