11.1 C
четвъртък, май 2, 2024
НачалоБългарияМъжкият отбор на ШУ стана национален университетски шампион по баскетбол 3х3

Мъжкият отбор на ШУ стана национален университетски шампион по баскетбол 3х3

Тимът в състав Росен Иванов, Николай Николов, Пламен Русков и Берк Мехмед не допусна нито една загуба

Отборът на Шуменския университет “Епископ Константин Преславски” спечели шампионската титла при мъжете от 12-ия Национален университетски шампионат по баскетбол 3х3. Тимът в състав Росен Иванов, Николай Николов, Пламен Русков и Берк Мехмед не допусна нито една загуба, а на финала спечели първото място след 15:10 срещу тима на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Трети е отборът на Югозападният университет “Неофит Рилски”.

Капитанът на шуменския студентски отбор Росен Иванов получи индивидуална награда “Мистър турнир”.

32 студентски отбора участваха в тридневната надпревара в шуменската зала “Младост”. 14 бяха тимовете при мъжете, 11 – при дамите. Имаше е 7 смесени отбора – категория, въведена за първи път на миналогодишното издание на първенството.

При смесените тимове дойде вторият медал за ШУ. Той е бронзов и бе спечелен от отбор в състав Пламен Русков, Никола Любенов, Симона Симонова, Филина Атанасова. Шампион в тази категория стана Софийският университет „Св. Климент Охридски“, втори са състезателите на Великотърновският университет „Св. св. Кирил и Методий“.

При дамите шампион е отборът на Национална спортна академия, победил на финала с УНСС с 9:7. Бронзови медалисти са играчите на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“.