20.8 C
НачалоБългарияМонтана 2003 срещу Берое в битката за титлата при жените (видео)

Монтана 2003 срещу Берое в битката за титлата при жените (видео)

Отборът на Николай Господинов спечели мач №3 от серията срещу Рилски спортист

Монтана 2003 се класира на финал в женското първенство. В своята зала „Младост“ отборът на Николай Господинов надви Рилски спортист с 59:56 в решителния трети мач от серията на 1/2-финалите и след 2-1 победи продължава напред в елиминациите.

Габриела Николова завърши със 17 точки и 9 борби за Монтана 2003. По 10 добавиха Александра Петрова (6 борби) и Шерин Сътърланд (14 борби).

Вероника Джикова бе най-резултатна за Монтана 2003 с 16 точки и 5 борби. Радина Илиева вкара 15 плюс 6 борби. Деница Манолова остана с 14 точки и 9 борби.

След едно полувреме игра Монтана 2003 имаше аванс от 5 точки, но след паузата Рилецо стигна до обрат чрез Вероника Джикова, Радина Илиева и Деница Манолова за 47:45 в своя полза. В последната четвърт надлъгването продължи преди Деница Манолова да даде преднина на гостенките от 5 точки. Борислава Денчева, Валентина Горанова и Шерин Сътърланд отново бяха точни, а Монтана 2003 се оказа с лидерството за 55:54. 1.37 мин. преди края Ивана Бонева изравни за 55:55, но от другата страна Микаела Дамянова и Габриела Николова не сбъркаха, оформяйки крайното 59:56 в полза на своя тим.

В спора за златото в женското първенство Монтана 2003 ще се изправи срещу Берое. Докато в битката за бронза Рилски спортист ще има за съперник Шампион 2006.