Монтана 2003 сбърка в Адриатическата лига (видео)

Българският вицешампион загуби от Будучност

280

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Монтана 2003 допусна грешна стъпка в Адриатическата лига за жени. Българският вицешампион отстъпи на Будучност със 79:88 като гост в мач от 6 кръг в турнира. Отборът на Преслав Пешев е с баланс от 4-2 и се намира на второ място в класирането на група Б.

НАЙ-ДОБРИ: Катерина Бригс се отчете с 29 точки за Монтана 2003, гарнирани с 12 борби. Адисън Ричардс добави 24 и 14 борби. Тая Робинсън се разписа със 17 точки и 8 борби.

Зорана Радонич бе най-резултатна за Будучност с 24 точки и 5 асистенции. Драгана Домузин финишира с 23 и 11 борби. Анастасия Дробняк остана с 15 точки.

КЛЮЧЪТ: През първото полувреме двата тима си размениха по една част, като на голямата почивка резултатът бе 34:33 в полза на Монтана 2003. Домакините обаче взеха предимство в третия период, след който водеха с 68:58 и до финалната сирена не го изпуснаха.

И ОЩЕ: Будучност приключи двубоя с повече точки на бърза атака – 29 срещу 12 за българския си съперник.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Следващият мач на Монтана 2003 в турнира ще бъде на 29 ноември срещу Бановичи.