12.7 C
сряда, май 1, 2024
НачалоНационални отбориМладежите паднаха от Турция на европейския Чалънджър (видео)

Младежите паднаха от Турция на европейския Чалънджър (видео)

Националите до 20 г. изтормозиха съперника, но това не им бе достатъчно за победа

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Националният отбор на България за младежи стартира със загуба европейския Чалънджър в Грузия. В Тбилиси тимът на Георги Младенов не успя срещу Турция след 71:78 в първия си мач от група B на турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Емил Стоилов остави на сметката на България 22 точки, като бе 10/11 от линията за изпълнение на наказателни удари. Дамян Минков го последва с 21, като овладя и 6 борби.

Югит Местоглу и Асмет Йълмаз приключиха с по 13 точки и 7 борби. Коралп Тюрк и Югит Каралар останаха с по 12.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: След като допуснаха изоставане от 16 точки, младежите изиграха по-добро второ полувреме. Отборът ни се вдигна на щурм в последната четвърт и чрез Емил Стоилов, Дамян Минков и Константин Тошков се доближи след 71:75. Акар Сен сложи точка на спора с два успешни наказателни удара в края.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Следващият мач на националите до 20 г. ще бъде утре (21 юли) от 13.00 ч. Техен съперник ще бъде Полша.