петък, април 26, 2024
НачалоНБАЛука Дончич даде искрата на Далас срещу Сан Антонио (видео)

Лука Дончич даде искрата на Далас срещу Сан Антонио (видео)

Трети успех за Маверикс в НБА през 2021/2022

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Далас достигна до втора домакинска победа в НБА през 2021/2022. Пред своите фенове Маверикс надвиха Сан Антонио със 104:99, за да запишат общо трети успех в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Лука Дончич отбеляза 25 точки за Далас, 10 от които в последната четвърт, плюс 5 асистенции. Джейлън Брънсън се включи от пейката с 19, 7 борби и 5 асистенции. Дориан Фини-Смит се разписа с 14 точки и 8 борби.

Дежонте Мъри бе най-резултатен за Сан Антонио с 23 точки, 10 борби и 8 асистенции. Брин Форбс остана с 15.

КЛЮЧЪТ: Въпреки слабия старт, домакините намериха своя ритъм след почивката. Маверикс излязоха напред с 86:84 след кош на Дуайт Пауъл 8.33 мин. преди края, но не спряха дотук. Преднината им стана 11 точки след тройка на Лука Дончич, а до края те не изпуснаха лидерството.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Далас ще излезе срещу Денвър, а в събота Сан Антонио ще се изправи срещу шампиона в НБА Милуоки.