петък, април 26, 2024
НачалоБългарияЛевски с титлата в първенството на колички

Левски с титлата в първенството на колички

„Сините“ спечелиха златото за трети път в последните четири години

Левски узакони третата си титла по баскетбол на колички. „Сините“ победиха София Балкан за трети път този сезон. Във финалния турнир, в столичната зала „Триадица“ Левски надви градския си съперник с 54:31. Така „сините“ спечелиха титлата за трети път в последните четири години.

Пореден силен мач изигра Георги Иванов, който очаквано спечели и куп индивидуални награди в шампионата. Националът днес записа 30 точки, 16 борби и 7 асистенции и заслужи приза за MVP на Седмото държавно първенство. Той стана и Най-добър реализатор и най-добър подавач.

Капитанът на шампионите Димитър Костов получи приза за Най-добър борец.

За София Балкан капитанът Персиян Еленков завърши с 13 точки и 11 борби. Тимът обаче бе без националите Григор Иванов и Владимир Гюров. Еленков получи наградата за най-много отнети топки в шампионата.

На трето място в класирането завърши отборът на Черно море Тича.