НачалоБългарияЛевски се пребори с Миньор 2015 в ниско резултатен двубой (видео)

Левски се пребори с Миньор 2015 в ниско резултатен двубой (видео)

Максим Бочев даде тон на столичани с 16 точки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Левски спря серия от четири поредни загуби в НБЛ. Момчетата на Димитър Ангелов излъгаха Миньор 2015 с 60:59 като гости в драматичен и ниско резултатен мач от 21 кръг в шампионата при мъжете.

И ОЩЕ:Сините“ са последни в класирането с баланс от 6-15, докато перничани са 11-ти със 7 успеха и 14 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Максим Бочев даде тон на Левски с 16 точки и 8 борби. Димитър Маринчешки оформи трети пореден дабъл-дабъл – 12 и 12 борби. Марио Боянов вкара 10 точки.

Николай Иванов бе най-резултатен за Миньор 2015 с 19 точки и 5 асистенции. Лъчезар Тошков остана с 18 и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: Гостите водеха с 26:22 след 20 минути игра, а след паузата успяха да направят аванса си двуцифрен чрез Максим Бочев, Лъчезар Димитров, Асен Великов и Момчил Кадиев за 38:28. Миньор все пак реагира и чрез дуото Николай Иванов и Лъчезар Тошков сведе пасива си до 1 точка в края на третия период. В последните 10 минути перничани обърнаха и дръпнаха с 8 точки, водени от Николай Иванов, Лъчезар Тошков и Данило Аранитович, но Левски не се предаде. Асен Великов, Димитър Маричешки и Марио Боянов изведоха гостите напред с 60:58 13 секунди преди сирената, а след това Аранитович бе фаулиран, но отбеляза само веднъж от фаул линията и това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 16 февруари Левски ще бъде домакин на лидера в НБЛ Черноморец, докато Миньор 2015 ще играе срещу Черно море Тича във Варна.