събота, май 4, 2024
НачалоБългари в чужбинаКоди Милър-Макинтайър и Баскония с първи грешен ход в Испания (видео)

Коди Милър-Макинтайър и Баскония с първи грешен ход в Испания (видео)

Гардът се разписа с 11 точки срещу Мурсия

Коди Милър-Макинтайър и Баскония допуснаха първа загуба в испанския елит през 2023/2024. Гардът и отборът му претърпяха поражение от Мурсия със 76:88 като гости в мач от 2 кръг в ACB Лигата.

Националът отново постави името си сред реализаторите за Баскония, отбелязвайки 11 точки. Освен това, американецът с български паспорт се отчете с 1 борба и 4 асистенции за 24 минути в игра. При стрелбата си той бе 3/7 от средна дистанция, 1/2 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Маркъс Хауърд се разписа с 23 точки.

По 17 точки за Мурсия вкараха Хауърд Сант-Рус и Дилън Енис, като първият грабна и 7 борби.

Домакините наложиха своето темпо през първото полувреме, като след 20 минути вече водеха с 38:23. След паузата Коди Милър-Макинтайър и компания опитаха да се доближат, но Мурсия издържа и стигна до победата.

До този момент Баскония е с баланс от 1-1 в испанския шампионат. На 30 септември Коди Милър-Макинтайър и тимът му ще приемат Билбао.