Карина Константинова близо до трипъл-дабъл в Исландия

Българката свърши доста работа за Валур в двубоя срещу Шнайфел

301

Карина Константинова и Валур победиха за четвърти пореден път в Исландия през този сезон. Българката и тимът й не оставиха шансове на Шнайфел след 75:55 като гости в мач от 7 кръг в местния елит.

Карина Константинова свърши доста работа за Валур, като се отчете с 10 точки, 8 борби, 7 асистенции, 1 открадната топка и чадър за 31 минути в игра. При стрелбата си националката бе 1/6 от средна дистанция, 2/3 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Линдзи Пулиъм бе най-добра с 32 точки и 12 борби за дабъл-дабъл.

Мамусу Сецка бе най-резултатна за Шнайфел с 16 точки и 8 борби.

Валур е с баланс от 5-2 и се намира на трето място във временното класиране на шампионата. На 19 ноември Карина Константинова и отборът й ще играят срещу Кефлавик.