събота, май 4, 2024
НачалоЕвропаИсторическо постижение за Сепси и Борислава Христова в Еврокъп (видео)

Историческо постижение за Сепси и Борислава Христова в Еврокъп (видео)

Българката и отборът й дадоха урок на Бурса

Борислава Христова и Сепси записаха шеста поредна победа в турнира Еврокъп за жени. Българката и отборът й изнесоха лекция на турския Бурса с 92:58 у дома в последния си мач от група Е на турнира.

Румънският тим е с баланс от 6-0 и приключва на първо място в своята група. За първо път в историята си Сепси завършва тази част от надпреварата без поражение.

Националката получи 14 минути в игра за Сепси, като се отчете с 8 точки, 3 борби и 1 асистенция. При стрелбата си Борислава Христова бе 2/4 от тройката и 2/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Кадия Кейв вкара 24 точки плюс 7 борби.

Ферда Йелдис бе най-резултатна за Бурса с 33 точки, от които 8 тройки.

Борислава Христова и компания бяха безпощадни през първото полувреме, като в него лимитираха съперника до 12 точки, отговаряйки с общо 50 точки. До финалната сирена Сепси не изпусна контрола над двубоя.

Следващият етап в турнира Еврокъп за жени ще стартира на 5 януари догодина.