11.1 C
НачалоБългарияИдеална петица на BBALL.BG за 5 кръг в НБЛ

Идеална петица на BBALL.BG за 5 кръг в НБЛ

В последната седмица още два отбора достигнаха до първи победи в лигата

Вече няма отбор без победа в НБЛ. Това се случи, след като Рилски спортист нанесе първо поражение за сезона на Черно море Тича след 86:77, Спартак Плевен надигра Ямбол с 90:58, Левски се наложи над Черноморец с 81:70, Академик Пловдив не остави шансове на Шумен след 91:66, а Балкан надви Берое с 86:85.

Ето кои играчи попаднаха в Идеалната петица на BBALL.BG за 5 кръг в НБЛ:

1. Лъчезар Димитров (Левски) – КПД 25

Гардът се развихри в Бургас и изведе столичани до първа победа в НБЛ през 2022/2023. Лъчезар Димитров премина двуцифрената бариера по точки за първи път през сезона, като това бе и най-доброто му постижение по резултатност в мач от редовния сезон. При стрелбата си 187-сантиметровият баскетболист бе 2/3 от средно разстояние, 5/9 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

СТАТИСТИКА: 21 точки, 5 борби, 6 асистенции, 30 минути;

2. Чавдар Костов (Рилски спортист) – КПД 15

Рилски продължава без загуба в шампионата при мъжете, след като се превърна в победител в двубоя, във Варна. Сред виновниците за това бе Чавдар Костов, който прескочи границата от 10 точки за пети пореден път през 2022/2023. Гардът бе 5/7 при стрелбата си за две точки, 1/4 от далечна дистанция и 2/2 от фаул линията. Освен това, националът изравни и личния си рекорд по борби за своя тим.

СТАТИСТИКА: 15 точки, 6 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка, 35 минути;

3. Томислав Минков (Академик Пловдив) – КПД 28

Томислав Минков помогна на Академик да прекъсне серия от четири поредни загуби в мъжкия ни елит. Крилото достигна до първия си дабъл-дабъл за пловдивчани този сезон, като стори това в срещата срещу Шумен. За пети пореден път 21-годишният играч бе сред най-добрите за отбора на Йордан Янков, като бе 5/8 при стрелбата си от средно разстояние, 1/2 за три точки и 5/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

СТАТИСТИКА: 18 точки, 10 борби, 3 асистенции, 1 открадната топка, 28 минути;

4. Мануел Суарес (Балкан) – КПД 29

Чилийският национал създаде много проблеми на защитата на Берое в последния кръг, като се превърна във водещ реализатор на Балкан в срещата. Мануел Суарес за първи път вкарва 20 и повече точки за ботевградчани в лигата през сезона, а освен това направи и първите си чадъри. При стрелбата си баскетболистът на “зелените” бе 8/8 за две точки и 3/4 зад арката.

СТАТИСТИКА: 25 точки, 5 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка, 2 чадъра, 30 минути;

5. Барет Бенсън (Спартак Плевен) – КПД 28

Пълният актив от успехи на Спартак от началото на сезона в НБЛ се дължи и на усилията на Барет Бенсън. Американецът доминираше под двата ринга в зала “Диана” срещу Ямбол, като оформи втори пореден дабъл-дабъл за плевенчани. При стрелбата си центърът бе 8/11 от средна дистанция и 2/4 фаул линията, с което постави името си сред най-резултатните за своя отбор в четвърти мач през 2022/2023.

СТАТИСТИКА: 18 точки, 12 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка, 1 чадър, 25 минути;

Снимки: LAP.BG/НБЛ