петък, май 3, 2024
НачалоБългари в чужбинаИван Лилов с принос за нов успех на Тимишоара в Румъния

Иван Лилов с принос за нов успех на Тимишоара в Румъния

Гардът се отчете с 16 точки срещи Плоещ

Иван Лилов и Тимишоара триумфираха за четвърти път в Румъния през този сезон. Българинът и тимът му се справиха с Плоещ с 95:72 у дома в мач от 6 кръг в шампионата на северната ни съседка.

196-сантиметровият гард и този път бе сред най-добрите за Тимишоара, като се разписа с 16 точки, 3 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки за 24 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си Иван Лилов бе 5/6 от средно разстояние и 2/2 зад дъгата.

От неговите колеги Никола Гаич се отчете с 29 точки и 14 борби.

Дион Хамънд бе най-резултатен за Плоещ със 17 точки и 5 борби.

Тимишоара има в актива си и 1 загуба, което го поставя на пето място в класирането. На 7 ноември Иван Лилов и компания ще гостуват на Клуж.