9.6 C
неделя, май 5, 2024
НачалоБългари в чужбинаИван Алипиев солиден, Латина се върна към победите в Италия

Иван Алипиев солиден, Латина се върна към победите в Италия

Крилото близо до дабъл-дабъл срещу Агридженто

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина прекъснаха серията си от две поредни загуби в Италия. Тимът на двамата българи се наложи над Агридженто с 80:71 у дома в среща от 22 кръг в регион „Зелен“ на Серия А2.

Иван Алипиев бе сред най-добрите за Латина, като се отчете с 18 точки, 9 борби и 3 асистенции за 40 минути в игра. При стрелбата си крилото бе 4/7 от средно разстояние, 2/5 от тройката и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Борислав Младенов игра 14 минути за домакините, в които се разписа с 3 точки, 1 асистенция и 1 открадната топка. При стрелбата си бившият играч на Левски бе 1/2 за две точки и 1/2 от фаул линията.

Латина е с баланс от 4-18 и се намира на последната 12-та позиция в своя регион. На 11 февруари Иван Алипиев, Борислав Младенов и компания ще гостуват на Нардо.