Ивайло Скрински, Теодор Трифонов и Сбореният отбор с фалстарт в Белград (видео)

Отборът на двамата българи загуби от Армани Милано в първия си мач от квалификационния турнир от Младежката Евролига

416

Теодор Трифонов, Ивайло Скрински и Сбореният отбор от таланти до 18 г. от Стария континент започнаха с поражение участието си в квалификационния турнир от Младежката Евролига. В Белград тимът на двамата българи загуби от юношите на Армани Милано с 68:75 в първия мач от група А на надпреварата.

Ивайло Скрински се разписа с 4 точки за Сборения отбор, които допълни с 5 борби и 3 асистенции за 20 минути в игра. При стрелбата си националът до 16 г. бе 2/5 от средно разстояние.

Теодор Трифонов също започна сред титулярите, като игра 26 минути. В тях юношата на Дунав Русе овладя 6 борби, гарнирани с 1 асистенция, 3 откраднати топки и чадър, но не успя да се разпише.

От техните съотборници Алекса Станойевич бе най-резултатен с 21 точки и 9 борби.

За победителите Андрия Йошович бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 23 точки и 13 борби.

Следващият мач на Сборния отбор от таланти до 18 г. на Стария континент с Ивайло Скрински и Теодор Трифонов в състава ще бъде по-късно днес от 20.00 ч. срещу Макаби Тел Авив.