сряда, май 8, 2024
НачалоЕвропаЗенит прекърши Валенсия (видео)

Зенит прекърши Валенсия (видео)

Седми успех за руснаците в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Зенит продължава възходящия си път в Евролигата. Селекцията на Шави Паскуал удари Валенсия с 85:72 у дома в отложен мач от 4 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

НАЙ-ДОБРИ: Остин Холинс наниза 20 точки за Зенит. С по 12 финишираха Кевин Пангос, Уил Томас и Алекс Пойтрес. Матеуш Понитка реализира 10 точки.

Боян Дублевич бе най-добър за Валенсия с 18 точки. Гилем Вивес остана с 10.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Руснаците изнесоха страхотна трета четвърт, като отбелязаха 32 точки, с което поведоха с 65:60. До финалната сирена Зенит не изпусна лидерството и спечели за трети път в последните си четири двубоя в Евролигата.

И ОЩЕ: Отборът от Санкт Петербург се изкачи четвърти с баланс от 7-3, докато испанците са осми със 7 победи и 5 загуби.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 10 декември Зенит ще гостува на Реал Мадрид, а Валенсия ще се изправи срещу Анадолу Ефес.