петък, април 26, 2024
НачалоЕвропаЗенит превзе Берлин (видео)

Зенит превзе Берлин (видео)

Руснаците завоюваха четвърти успех в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Зенит записа четвъртата си победа в Евролигата през този сезон. Селекцията на Шави Паскуал надви АЛБА Берлин със 73:66 като гост в мач от 10 кръг в турнира на богатите.

НАЙ-ДОБРИ: Уил Томас завърши със 17 точки и 5 борби за Зенит. Артурас Гудайтис добави 16. Матеуш Понитка се отчете с 14.

Бен Лемънс единствен приключи с двуцифрен точков актив за АЛБА Берлин – 15 точки плюс 10 борби.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Руснаците нанесоха своя удар още преди почивката, като през втория период нанизаха 21 срещу 12 точки за съперника, като излязоха напред с 33:22. До края АЛБА не намери начин да спре Зенит.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 ноември Зенит ще гостува на Жалгирис, а АЛБА Берлин ще приеме Химки.