5.3 C
НачалоБългарияЗагуби за фаворитите на Изток в ББЛ А група, категорични победи на...

Загуби за фаворитите на Изток в ББЛ А група, категорични победи на Запад

Четири мача от регионите Запад и Изток се изиграха в неделния ден

Четири мача от регионите Запад и Изток на ББЛ А група се изиграха в неделния ден, като победи в тях постигнаха Хебър, Балкан-2, Ънстопабъл и Светкавица.

В първия двубой на Запад Хебър нямаше проблеми срещу Славия след 94:52 в зала „Сейнт Джордж“ в София. Тимът от Пазарджик започна мача с 14 безответни точки, а след 10 минути бе напред с 24:14. Гостите стреляха по-добре в подкошието, а в комбинация с повечето грешки на съперника, на почивката се откъснаха с 48:25. Славия за кратко свали разликата до 15 точки след паузата. След силни финални минути на частта обаче баскетболистите на Веселин Веселинов увеличиха за 68:38, като до края направиха успеха си още по-изразителен.

По 15 точки за победителите отбелязаха Юлий Арабаджийски и Станислав Славейков (8 борби). Стилиян Иванов и Теодор Николов имат по 11 точки, а с 10 се отчете Кирил Райков. За Славия над всички с 22 точки бе Александър Ангелов.

Макар да разполагаше с едва 7 баскетболисти за двубоя, Балкан-2 спечели срещу Микс с 95:80, като по този начин взе реванш за драматичната загуба от този съперник в началото на сезона. „Зелените“ направиха по-малко грешки, като ключови бяха и вкараните от тях тройки – 16 срещу 10. Двубоят започна с много висока резултатност, като след 10 минути играчите на Мирослав Ралчев водеха с 32:21. Те отбелязаха 12 от стрелбите от далечна дистанция само през първото полувреме и на почивката се откъснаха с 60:37. След паузата играта бе сравнително равностойна, като преди последната част разликата от 23 точки се запази – 84:61. Микс успя да спечели последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Здравко Христов бе най-резултатен за победителите с 27 точки (7 тройки). Михаил Гавазов записа 26 и 8 борби. Илиян Пищиков бе близо до трипъл-дабъл – 18 точки, 8 борби и 10 асистенции, а с 15 точки е Мариян Хубанов. За столичния тим Денис Василев се отчете с 24 точки и 8 борби. Христо Бъчков също оформи дабъл-дабъл – 23 и 18 борби, а по 11 точки имат Матей Митев (7 асистенции, 8 грешки) и Георги Михайлов.

На Изток Ънстопабъл записа историческа първа победа в ББЛ А група, след като надви Шабла със 71:68 в зала „Дечко Стефанов“ в Търговище. Двубоят бе много оспорван, като бе решен едва в самия край. Дебют за победителите направи едно от новите чуждестранни попълнения – Дондре Роудън. Двата тима многократно си разменяха водачеството през първото полувреме, като нито един не успяваше да поведе с повече от 5-6 точки, а на почивката Шабла бе напред с 40:36. След паузата обаче тимът от Добрич не само, че си върна аванса, а и поведе с двуцифрена разлика за първи път в мача, като преди решителната четвърт има предимство за 62:55. Драмата продължи до последно, а след нова серия от обрати Ънстопабъл измъкна успеха в края.

Дондре Роудън бе в основата на успеха с дабъл-дабъл от 19 точки и 24 борби. Кирил Кънев отбеляза 12 точки, а Иван Иванов е с 11 и 10 борби. За Шабла над всички с 23 точки и 9 борби бе Симеон Савов. Калоян Георгиев реализира 15 точки, с 11 е Ивайло Тодоров.

Интрига до края имаше и в последния мач за деня, в който домакините от Светкавица нанесоха първа загуба за сезона на Шумен-2, побеждавайки го със 73:69. Двубоят започна с няколко смени на водачеството, а в края на първата четвърт тимът от Търговище взе леко предимство за 23:18. На два пъти през втория период разликата в негова полза стана двуцифрена, като на почивката той бе напред с 39:32. След паузата гостите успяха да намалят пасива си до 4 точки, но преди заключителната четвърт съперникът им водеше с 58:49. Шумен не се отказа да търси обрата и в оставащото време, но Светкавица удържа водачеството си до последно.

Димитър Янчев бе най-резултатен за победителите с 34 точки, Елизар Кръстев реализира 13. За съперника по 16 точки вкараха Ростислав Тончев и Йоан Йоргов (16 борби).