11.1 C
НачалоБългарияЗавърши редовният сезон и в останалите региони на ББЛ А група

Завърши редовният сезон и в останалите региони на ББЛ А група

На Изток пък плейофите вече са в разгара си

Редовният сезон и в останалите два региона на ББЛ А група – Запад и Юг, завърши днес с изиграването на последните мачове от тях. На Изток пък плейофите вече са в разгара си.

Политехника се пребори за петото място в регион Запад, след като в последния си мач победи Правец с 89:60. С това победителите се изравниха с ЦСКА -2 и Балкан -2 с баланс 14-8 и в получилата се тройна въртележка за местата от четвърто до шесто, останаха пети – зад „червените“ и пред „зелените“.

Баскетболистите на Ивайло Константинов водеха почти през цялата първа четвърт, но в края й съперникът им обърна за 19:16. Поредица от смени на водачеството беляза началото на втория период, но в последните четири минути на частта Политехника вкара 16 безответни точки и на почивката се откъсна с 48:32. Постепенно столичният тим продължи да увеличава аванса си и през цялото второ полувреме, като до края спечели още по-убедително.

Мартин Петров бе над всички за успеха с 29 точки и 8 борби. Радослав Колев записа 16 точки и 7 борби, дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби има Стефан Георгиев. За Правец, който бе в състав от седем човека, Данаил Христов изигра много силен мач с 21 точки и 18 борби, а 10 точки добави Ерик Кирилов.

Хасково спечели редовния сезон в регион Юг след успех в последния си мач в собствената си зала „Дружба“ срещу Пловдив Мамбас със 101:74. С победата тимът се изравни с Хебър с баланс 19-2, но е първи заради предимството си в директните мачове.

Баскетболистите на Янко Желев поддържаха крехка преднина през целия първи период, която след края му стана двуцифрена – 28:18. Хасково вкара 11 тройки само за първото полувреме и възползвайки се от многото грешки на съперника си, на почивката се откъсна с 62:39. Ситуацията не се промени и след паузата. Домакините продължиха да диктуват темпото и след като за кратко поведоха и с 38, се оттеглиха преди заключителната четвърт при 89:55 в своя полза. Пловдив Мамбас заличи част от пасива си в оставащите минути, но когато на практика вече мачът бе решен.

Тихомир Желев бе най-резултатен за победителите с 20 точки – всички през първото полувреме. Динко Христов има 19. За съперника Хайдар Баракат отбеляза 24 точки, с 18 и 8 борби е Дилян Барбов.

Шумен -2 записа трудна победа в първия си мач от плейофите на Изток. На свой терен в зала „Младост“ тимът надви Ънстопабъл с 83:78 след оспорван двубой, победителят в който не бе ясен до самия край. Любопитното е, че двата тима изпълниха 71 наказателни удара (41 за домакините и 30 за гостите), а ключов се оказа и броят на грешките, като съставът от Добрич допусна 37 срещу само 16 за опонента си.

Домакините вкараха 9 безответни точки на старта на мача, но много бързо съперникът им заличи пасива си и след няколко смени на водачеството, след първата част те водеха с 21:19. Ънстопабъл стигна до нов обрат през втория период, но на почивката предимството отново бе за съперника – 41:38. Играта продължи да бъде много оспорвана и след паузата, като нито един от отборите не успя да дръпне с повече от 3-4 точки и решителната четвърт започна при вече минимален аванс за Шумен -2 – 64:63. Интригата се запази до самия край, но баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак поддържаха крехка преднина през повечето време и измъкнаха успеха.

В основата му бе Пламен Русков оформи дабъл-дабъл за Шумен -2 – 29 точки и 25 борби. Никола Любенов реализира 16 точки, с 15 е Баръш Мустафа, а 12 добави Станислав Банков. За Ънстопабъл над всички бе Кирил Кирилов с 20 точки и 18 борби, 17 точки има Кирил Кънев.