петък, април 26, 2024
НачалоНБАБруклин наложи волята си над Вашингтон (видео)

Бруклин наложи волята си над Вашингтон (видео)

"Мрежите" спечелиха за осми път в последните си девет мача в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бруклин записа осма победа в последните си девет мача в НБА. Селекцията на Жак Вон овладя контрола над Вашингтон и спечели със 112:100 като гост, с което достигна до 17-ми триумф в лигата през 2022/2023.

НАЙ-ДОБРИ: Кевин Дюрант остави на сметката на „мрежите“ 30 точки, 9 борби и 6 асистенции. Кайри Ървинг добави 24, 6 борби и 5 асистенции. Ти Джей Уорън се включи от пейката с 12 точки.

Уил Бартън бе най-резултатен за Вашингтон с 22 точки, 7 борби и 7 асистенции. Кристапс Порзингис и Кайл Кузма останаха с по 20, като вторият овладя и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: Нетс достигнаха до аванс от 9 точки през първото полувреме, а след почивката постепенно го увеличиха до 17 точки след кош на Ти Джей Уорън за 88:71. В последната четвърт Уизърдс намалиха изоставането си до 8 точки, но за повече нямаха сили.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 17 декември Бруклин ще играе срещу Торонто, докато два дни по-рано Вашингтон ще излезе срещу Денвър.