11.2 C
петък, май 3, 2024
НачалоНБАБостън оцеля, Дерик Уайт - герой за 3-3 във финалите на Изток...

Бостън оцеля, Дерик Уайт – герой за 3-3 във финалите на Изток (видео)

"Келтите" станаха едва четвъртият отбор в НБА, който успява да заличи пасив от 0-3

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън е на прага на най-голямото завръщане в историята на плейофите в НБА. Селтикс се спасиха от елиминация, след като сразиха Маями след 104:103 като гости за 3-3 във финалите на Източната конференция.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтън наниза 31 точки за Бостън, допълнени от 12 борби и 5 асистенции. Джейлън Браун добави 26 и 10 борби. Маркъс Смарт се разписа с 21 точки.

Джими Бътлър бе най-добър за Маями с 24 точки, 11 борби и 8 асистенции. Кейлъб Мартин вкара 21 плюс 15 борби. Гейб Винсент остана с 15 точки.

КЛЮЧЪТ: 2 минути преди края Селтикс водеха със 7 точки за 100:93, но Хийт не се отказаха и чрез Джими Бътлър стигнаха до обрат за 103:102 3 секунди преди края. Гостите обаче не бяха казали последната си дума. Във финалната атака в срещата Дерик Уайт подаде на Маркъс Смарт, който пропусна, но първият успя с добавка да оформи крайното 104:103 в полза на Бостън.

И ОЩЕ: „Келтите“ станаха едва четвъртият отбор в НБА, който успява да заличи пасив от 0-3 в серия до четири успеха от седем срещи и да достигне до решителен седми мач. Другите тимове в този клуб са Ню Йорк във финалите в лигата през 1951 г., Денвър във втория кръг на елиминациите през 1994 г. и Портланд в първия кръг през 2003 г. Всички те обаче губят следващия двубой.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Решителният седми мач от серията за златото на Изток между Бостън и Маями ще бъде на 30 май.