сряда, май 1, 2024
НачалоБългари в чужбинаБорислав Младенов с дабъл-дабъл с 18 борби в Италия

Борислав Младенов с дабъл-дабъл с 18 борби в Италия

Българинът с ключов принос за победа на Виртус Имола

Борислав Младенов и Виртус Имола записаха девети успех в Италия през 2022/2023. На свой терен българинът и колегите му се справиха с Фабияно с 85:78 в мач от 14 кръг в регион C на Серия Б.

Бившият младежки национал нямаше спиране за Виртус Имола и даде заявка за MVP на кръга, след като навъртя на сметката си дабъл-дабъл – 22 точки и 18 борби (б.а. – негов личен рекорд за сезона).

При стрелбата си Борислав Младенов бе 4/9 от средно разстояние, 4/7 от тройката и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари. Към статистиката си той добави още 3 асистенции, 1 открадната топка и чадър за 32 минути в игра.

Лука Галаси вкара 23 точки за победителите.

Най-резултатен за Фабияно бе Андреа Петрача с 19 точки и 6 борби.

Виртус Имола има в актива си и 5 загуби, с което се намира на четвърто място в класирането на своя регион. На 15 януари Борислав Младенов и отборът му ще гостуват на Пиаченца.