5.3 C
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова със силни изяви за Горжов в Полша

Борислава Христова със силни изяви за Горжов в Полша

Българката отбеляза 23 точки срещу Познан

Борислава Христова и Горжов достигнаха до четвърта поредна победа в Полша. Българката и отборът й наложиха волята си над Познан с 92:74 като гости в отложен мач от 19 кръг в местния елит.

Националката изнесе силен двубой за Горжов и постави името си сред реализаторите му. Борислава Христова финишира с 23 точки, 6 борби и 5 асистенции за 35 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си бившата възпитаничка на Вашингтон Стейт бе 3/5 от средно разстояние, 5/9 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателну удари.

От нейните съотборнички Кортни Хънт вкара 26 точки.

Йована Попович бе най-добра за Познан с 29 точки и 6 борби.

Горжов е с баланс от 12-6, което го поставя на второ място в класирането на полския елит. На 26 февруари Борислава Христова и компания ще се изправят срещу Полковице.