събота, май 4, 2024
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова и Горжов сбъркаха в Полша

Борислава Христова и Горжов сбъркаха в Полша

Българката отбеляза 7 точки срещу Полковице

Борислава Христова и Горжов допуснаха загуба в Полша. Българката и съотборничките й не успяха срещу лидера в местното първенство Полковице след 47:87 като гости в мач от 21 кръг.

Националката започна сред титулярите за Горжов, като остана на паркета 28 минути. В тях Борислава Христова се разписа със 7 точки, 5 борби, 1 асистенция и 3 откраднати топки, като бе 3/7 при стрелбата си от средно разстояние и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Кортни Хърт вкара 13 точки.

За Полковице Артемис Спаноу бе най-добра с 15 точки.

Горжов е с баланс от 12-7 и заема четвърто място във временното класиране. На 6 март Борислава Христова и компания ще приемат Вроцлав.