петък, април 26, 2024
НачалоЕвропаБерое изтръгна успеха в Скопие (видео)

Берое изтръгна успеха в Скопие (видео)

Старозагорци издържаха на натиска на ТФТ в края

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое стартира с победа втория етап в Delasport Балканска лига. В Скопие тимът на Любо Минчев надви ТФТ с 87:83 като гост в първия си мач от група F на турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Джеймс Гавин отбеляза 18 точки за Берое плюс 6 асистенции. Националите Николай Стоянов и Станислав Ваклинов добавиха по 14, като вторият овладя и 13 борби. В официалния си дебют Кей Джей Фейгин се отчете с 11 точки, 3 асистенции и 1 открадната топка за 26 минути на паркета.

ЛаКлан Андерсън бе най-резултатен за ТФТ с 19 точки. Тайрън Харис вкара 18, допълнени от 5 борби и 6 асистенции.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Старозагорци измъкнаха успеха в последните 5 минути на двубоя. Берое удържа финалния натиск на македонците и чрез Станислав Ваклинов, Джеймс Гавин и Брейди Роуз стигна до 87:83.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 март Берое ще излезе у дома срещу израелския Галил Гилбоа.