10.8 C
НачалоНационални отбориНационалите до 18 г. на крачка от успеха на старта на европейското...

Националите до 18 г. на крачка от успеха на старта на европейското (видео)

Юношите изпуснаха Босна и Херцеговина след драма с продължение

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Националният ни отбор за юноши започна със загуба участието си на европейското първенство, Дивизия Б, в Румъния. В Плоещ отборът на Даниел Клечков изпусна Босна и Херцеговина с 89:90 след продължение в първия си мач от група B на турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Илиян Пищиков наниза 30 точки за България, като бе 10/11 от линията за изпълнение на наказателни удари, плюс 6 борби. Михаил Гавазов добави 15 и 6 борби. Мартин Ковачев се отчете с 11 точки и 8 борби. Христо Бъчков остави срещу името си 10 и 8 борби.

Марко Буха бе най-резултатен за Босна и Херцеговина с 23 точки и 9 борби. Афан Трънка се разписа с 19, 6 борби и 6 асистенции. Зинедин Мулич остана с 14 точки и 7 борби.

РАЗВИТИЕТО: Двата състава стояха равностойно на паркета през първите 10 минути, като си отбелязаха по 18 точки. До почивката обаче босненците взеха предимство, фиксирайки 36:27 в своя полза. След паузата съперникът направи аванса си двуцифрен след 48:38, но юношите не се отказаха и намалиха до 48:49, водени от Илиян Пищиков, Мартин Ковачев и Христо Бъчков. Противникът обаче отново дръпна с 10 точки за 62:52 след 30 минути. В четвъртия период силен щурм на отбора ни, дошъл след успешни акции на Илиян Пищиков, Михаил Гавазов и Мартин Ковачев, го изведе до равенство за 80:80 и продълъжение.

В допълнителните 5 минути България излезе напред с 89:84 след кош на Христо Бъчков, но босненците направиха пълен обрат след серия от 6-0, дело на Афан Трнка и Айдин Бечирович, с което фиксираха крайното 90:89.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре (30 юли) от 18.00 ч. нашите ще се изправят срещу Косово.