вторник, март 19, 2024
НачалоБългарияБерое взе предимство в битката за Топ 4 в редовния сезон в...

Берое взе предимство в битката за Топ 4 в редовния сезон в НБЛ

Старозагорци надвиха Черноморец у дома

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое взе предимство в битката за място в Топ 4 на редовния сезон в НБЛ. В своята зала „Общинска“ тимът на Любо Минчев се наложи над Черноморец със 76:72 в последния мач от 26 кръг в мъжкия ни елит. Старозагорци вече имат баланс от 11-11, докато бургазлии имат в актива си 10 победи и 12 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Джеймс Гавин завърши с 23 точки за Берое, от които 5 тройки. Симеон Илиев добави 14 и 8 борби. Кей Джей Фейгин вкара 11 точки. Контузия получи Брейди Роуз, а извън групата бе Павел Маринов.

Константин Коев бе много полезен за Черноморец и оформи дабъл-дабъл – 19 точки и 13 борби. Марвин Смит се разписа с 16 и 8 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 14 точки. Уендъл Люис и Дианте Болдуин останаха съответно с по 12 и 11.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: През първото полувреме двата състава си размениха по една четвърт, като първата бе за Берое след 18:13, докато гостите взеха втората с 25:15. Именно това донесе на „акулите“ aванс от 5 точки за 38:33 след 20 минути игра.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: След паузата Черноморец дръпна с 11 точки чрез Дианте Болдуин, Уендъл Люис и Константин Коев за 55:44. Джеймс Гавин и Кей Джей Фейгин все пак намалиха пасива на Берое до 54:56. Eвгени Хаджирусев с тройка от другата страна фиксира 59:54 за бургазлии. През последната четвърт Берое стигна до обрат чрез Кейлъб Бишъп и Станислав Ваклинов за 64:63. Последваха няколко смени на лидерството преди Черноморец да се върна в играта с тройка на Константин Коев за 71:69. 34 секунди преди края Джеймс Гавин също не трепна зад дъгата за 72:71. Отново Гавин и Костадин Лазаров подпечатаха успеха на домакините с окончателното 76:72.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 aприл Берое ще приеме Ямбол, а ден по-късно Черноморец ще излезе срещу Черно море Тича.