13.6 C
НачалоБългарияБерое без проблеми на старта при жените

Берое без проблеми на старта при жените

Старозагорки се справиха с Локомотив София

С изразителна победа започна новия сезон шампионът при жените Берое. Старозагорки надвиха Локомотив София с 81:50 в зала „Триадица“.

Шампионките наложиха невероятно темпо в първите 10 минути на мача, когато натрупаха и актив от 20 точки. Последваха две равностойни четвъртини, които столичанки дори спечелиха с по 1 точка. Силна серия в края на мача узакони победата на гостенките.

Всички титуляри в състава на Таня Гатева завършиха с двуцифрен точков актив. 19 наниза Виолина Кочева, 15 вкара Гергана Иванова, с по 12 се включиха Евгения Нацкина и Теодора Динева, а с 10 точки се отчете Радостина Христова (8 борби и 4 асистенции).

Йоланда Коса бе най-резултатна за Локомотив с 11 точки.