15.7 C
НачалоЕвропаБарса със силен финален щурм срещу Байерн Мюнхен (видео)

Барса със силен финален щурм срещу Байерн Мюнхен (видео)

18-та победа за каталунците в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Барселона записа четвърти пореден успех във всички турнири, в които участва. Пред своята публика отборът на Шарунас Ясикевичус надделя над Байерн Мюнхен със 71:66 в среща от 24 кръг в Евролигата.

И ОЩЕ: Испанският гранд е с баланс от 18-5, което го поставя на второ място в класирането. Германците са с 11 победи и 12 загуби, като са девети в подреждането.

НАЙ-ДОБРИ: Кайл Курич даде тон на Барса с 20 точки. Никола Миротич добави 13 и 6 борби. Данте Екзъм приключи с 9 точки и 5 борби.

Владимир Лучич бе най-резултатен за Байерн Мюнхен с 16 точки. Огнен Ярамаз остана с 15.

КЛЮЧЪТ: Домакините имаха аванс от 4 точки преди последната четвърт. Барселона трябваше да почака до финалните 5 минути, за да сложи точка на спора със серия от 15-2, дело на Кайл Курич, Брандън Дейвис и Никола Миротич.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 февруари Барселона ще бъде домакин на Панатинайкос, а Байерн Мюнхен ще има за съперник Макаби Тел Авив.