20.8 C
НачалоБългари в чужбинаАлександрия на Петрова и Коляндрова отстъпи в Румъния

Александрия на Петрова и Коляндрова отстъпи в Румъния

Отборът на двете българки загуби от Муреш

Александра Петрова, Анна-Мария Коляндрова и Александрия претърпяха 12-то поражение в Румъния този сезон. Отборът на двете българки загуби от Муреш с 49:65 като гост в мач от 16 кръг в шампионата на северната ни съседка.

Анна-Мария Коляндрова бе сред най-добрите за Александрия, като се отчете с 11 точки плюс 8 борби, 2 асистенции, 3 откраднати топки и 1 чадър за 35 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си гардът бе 2/7 от средна дистанция, 1/5 от тройката и 4/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Александра Петрова се включи от пейката за гостите, като игра 20 минути. В тях националката се разписа с 3 точки, 4 борби и 1 асистенция, като бе 1/4 при стрелбата си зад дъгата.

Александрия има в актива си и 2 победи, с което се намира на 10-то място в класирането.