5.2 C
НачалоБългарияБалкан с победа в последната си контрола

Балкан с победа в последната си контрола

Ботевградчани се справиха със съпротивата на Черноморец

Балкан записа победа в последната си контрола от предсезонната подготовка. В своята „Арена Ботевград“ отборът на Небойша Видич надделя над Черноморец със 76:72.

Участие в днешната проверка за Балкан не взеха Калил Дюкс и Димитър Димитров. В тяхно отсъствие Дерик Маркс бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби плюс 8 асистенции. Николай Грозев и Трейвин Тибодо се разписаха с по 16.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за Черноморец с 15 точки. Тихомир Желев се отчете с 14 и 9 борби. Ивайло Тонев и Кортни Белджър вкараха по 12 точки. Уендъл Люис също стигна до двойните показатели – 11 и 10 борби.

Бургазлии имаха предимство през първото полувреме, а на голямата почивка водеха с 41:34. След паузата Балкан не се предаде и намали до 53:54 след 30 минути. В последната част домакините направиха обрата си пълен, за да фиксират крайното 76:72.

Новият сезон за двата отбора в НБЛ ще стартира след около седмица. На 8 октомври Балкан ще гостува на Ямбол, а ден по-късно Черноморец ще приеме Академик Пловдив.