18.8 C
НачалоБългарияOсем поред за Миньор 2015 в ББЛ А група

Oсем поред за Миньор 2015 в ББЛ А група

Отборът на Георги Младенов победи ЦСКА

Миньор 2015 записа осма поредна победа в ББЛ А група. В дерби от регион Запад, което се изигра в зала „Триадица“ в София, тимът се наложи над ЦСКА с 84:76, след като навакса двуцифрено изоставане. След този двубой отборът от Перник остава лидер във временното класиране с 16 победи и 1 загуба, докато съставът на Христо Ценов е с баланс 11-6.

Срещата започна много оспорвано, като след 10 минути игра баскетболистите на Георги Младенов водеха с 16:14. През втория период резултатността се вдигна, а след нова поредица от смени на водачеството, на почивката предимството вече бе на страната на столичния тим – 43:38, най-вече заради по-добрата му игра в подкошието.

Преднината на „червените“ стана двуцифрена в началото на второто полувреме, но след силни финални минути, преди последната част Миньор 2015 намали за 62:64. Подемът в играта му продължи и в оставащото време, като тимът бързо стигна до пълен обрат и не изпусна преднината си до последно.

Игралият без смяна Георги Бързаков бе най-резултатен за успеха с 24 точки, 17 от които през първото полувреме. Драгомир Енчев вкара 18 точки, с 13 е Мартин Мандалски.

За ЦСКА по 16 точки отбелязаха Виктор Гергов (7 борби, 8 асистенции) и Асен Попов (8 борби). Даниел Запрянов се отчете с 14 точки и 7 борби.