7.1 C
НачалоБългария7 поред за Рилецо в НБЛ

7 поред за Рилецо в НБЛ

Самоковци надиграха Берое у дома

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист спечели за седми пореден път в НБЛ, с което приключи първия етап от сезона. В своята “Арена Самоков” селекцията на Людмил Хаджисотиров се наложи над Берое със 74:64 в първия мач от 9 кръг в мъжкия ни елит. Самоковци имат в актива си и 1 загуба, като отново излизат начело в класирането,  докато “зелено-белите” имат баланс от 4-4 и са трети.

НАЙ-ДОБРИ: Брендън Браун завърши с 25 точки и 8 борби за Рилски спортист. Николас Карвачо и Трей Портър нанизаха по 11, като вторият грабна и 10 борби.

Джеймс Гавин бе най-резултатен за Берое с 13 точки. Николай Стоянов и Седариан Рейнс останаха с по 10.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: След няколко смени на водачеството през първата част, воден от Брендън Браун Рилски спортист стигна до двуцифрена разлика след 29:16 в началото на втория период. Малко след това авансът на самоковци набъбна до 18 точки. Все пак гостите чрез Джеймс Гавин и Кейлъб Бишъп намалиха до 29:39 на голямата почивка.

След паузата Рилецо продължаваше да води, но Дерик Джийн с тройка сведе изоставането на Берое до 45:54. Трей Портър пък фиксира 56:45 в полза на домакините след 30 минути. През последната четвърт Рилецо остана без Деян Карамфилов, който бе изгонен след като направи второто си неспортментско нарушение в двубоя. Чрез Павел Маринов Берое отново се доближи на 9 точки, но самоковци отговориха чрез Николай Георгиев и Николас Карвачо за +16 точки, което се оказа достатъчно за крайния успех.

И ОЩЕ: Двубоят в Самоков започна с минута мълчание в памет на доайена на българското съдийство Валентин Лазаров, който си отиде от този свят на 89-годишна възраст.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Това бе последният мач за двата отбора през календарната 2020 г. На 4 януари догодина Рилски спортист ще гостува на Левски Лукойл, а ден по-късно Берое ще приеме Спартак Плевен.