четвъртък, май 2, 2024
НачалоБългария3 поред за Рилски в НБЛ (видео)

3 поред за Рилски в НБЛ (видео)

Самоковци се справиха с Шумен

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист постигна трета поредна победа в НБЛ. Отборът на Любомир Киров се наложи над Шумен с 98:87 като гост в мач от 14 кръг в родния елит.

И ОЩЕ: Самоковци са с баланс от 9-5 и са трети в класирането на шампионата, докато „жълто-зелените“ имат 4 успеха и 10 поражения и са девети.

НАЙ-ДОБРИ: Джон Флорвиъс поведе колоната на реализаторите за Рилецо с 19 точки и 6 борби. Алекс Симеонов го последва с 18 и 6 борби. Александър Янев се отчете с 12 точки. Алън Арнет финишира с 11 и 5 борби.

Ивайло Тонев бе над всички за Шумен с 29 точки и 7 борби. Уилфрид Ликей регистрира 15, 5 борби и 6 асистенции. Дейвид Ролинс и Брайън Камерън останаха съответно с по 12 и 11 точки.

КЛЮЧЪТ: Домакините измъчиха доста съперника през първото полувреме и водени от Ивайло Тонев, стигнаха до преднина от 47:45 в своя полза. След паузата двата тима стояха близо един до друг преди Алекс Симеонов, Александър Янев и Мирослав Васов да дадат аванс на Рилски от 8 точки за 74:66. В последните 10 минути гостите запазиха лидерството и чрез Алекс Симеонов, Джон Флорвиъс и Александър Янев оформиха крайното 98:87 в своя полза.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 7 януари 2024 г. Рилски спортист ще играе срещу Балкан, докато Шумен ще излезе срещу Академик Пловдив ден по-рано.